04-01-2021 Kategoria:Lifestyle

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka?

Już 21 i 22 stycznia obchodzimy najpierw Dzień Babci, a dzień później Dzień Dziadka. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom i wręczają im okolicznościowe prezenty. Wielu z nas zastanawia się - co kupić na dzień Babci?

Już 21 i 22 stycznia obchodzimy najpierw Dzień Babci, a dzień później Dzień Dziadka. W ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom i wręczają im okolicznościowe prezenty. Wielu z nas zastanawia się - co kupić na dzień Babci?

Jeśli szukasz najlepszego prezentu na Dzień Babci i Dziadka - koniecznie sprawdź bogatą ofertę Chocolissimo. Już teraz możesz zamawiać pyszne, czekoladowe prezenty dla swoich Dziadków. Sprawdź ofertę TUTAJ.

Kiedy jest Dzień Babci? Kiedy jest Dzień Dziadka?

W 2021 roku Dzień Babci wypada w czwartek 21 stycznia, natomiast Dzień Dziadka dzień później - w piątek, 22 stycznia.
W Polsce Święto Babci obchodzone jest od 1966 roku, choć sam pomysł padł dwa lata wcześniej. Najpierw obchodzono jedynie Dzień Babci, dopiero później, od 1981 roku zaczęto również obchodzić Dzień Dziadka. W Polsce są to stałe daty - 21 i 22 stycznia. Nieco inaczej jest w innych krajach, gdzie np. we Francji Święto Babć obchodzi się w pierwszą niedzielę marca, a w Wielkiej Brytanii w pierwszą niedzielę października. W USA natomiast jest jeden dzień - Narodowy Dzień Dziadków, obchodzony od 1978 roku.

Pomysł na Dzień Babci

21 stycznia 1965 roku, wówczas 85-letnia aktorka Mieczysława Ćwiklińska miała wystąpić w Poznaniu. Redakcja "Expressu Poznańskiego" wręczyła Pani Ćwiklińskiej tort oraz kwiaty, kreując tym samym Święto Dnia Babci. Zwyczaj został podtrzymany przez "Express Wieczorny" i rozlał się następnie na cały kraj. 

Tradycją jest, że dzieci wręczają dziadkom laurki z życzeniami oraz często organizują przedstawienia dla dziadków w szkołach i przedszkolach.

Miłym gestem jest też prezent dla babci i dziadka - najczęściej słodki. Świetnym pomysłem na prezent dla Babci jest czekoladowy zestaw kuchenny. W skład zestawu wchodzi pięć elementów, bez których w kuchni ani rusz: tasak, wałek, deska do krojenia, garnek oraz durszlak.

Wśród Dziadków powodzeniem cieszy się zestaw czekoladowych narzędzi. To ręcznie wykonane figurki z mlecznej czekolady z dodatkiem deserowej oraz białej. Całość zamknięta w gustownym kartoniku z okienkiem oraz dedykacją "Dla Dziadka".

Chocolissimo w swojej ofercie posiada o wiele więcej ciekawych pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to między innymi pralinki w personalizowanych opakowaniach, czekoladowe telegramy w zestawie z kwiatami, a także inne słodkie pomysły na sprawienie pysznego upominki dla ukochanych dziadków.

W tym roku kontakt z Dziadkami na Dzień Babci i Dziadka może być niestety utrudniony – tym, którzy niekoniecznie mogą lub zwyczajnie nie chcą spotkać się z Dziadkami polecamy wysłać prezent bezpośrednio do nich. Firma Chocolissimo nie dodaje do paczki żadnego paragonu ani faktury, a nawet danych nadawcy – będzie to więc stuprocentowa niespodzianka dla Dziadków!

Może idealnym prezentem okaże się Czekoladowy Telegram z życzeniami Zdrowia dla Babci i dla Dziadka?