21-08-2023 Kategoria: Lifestyle

Co kupić na przeprosiny? 10 słodkich upominków od serca

Słodkie upominki mogą stać się przemyślanym uzupełnieniem szczerych słów przeprosin. Na pewno warto zadbać o to, aby prezent był dopasowany do charakteru i preferencji danej osoby, a przy tym odpowiadał poziomowi Waszej relacji. Co wręczyć na przeprosiny, aby były autentyczne i od serca?

Zdarza się, że niechcący zrobimy przykrość innej osobie. Czasami przez przypadek coś zniszczymy. Czasami powiemy o jedno słowo za dużo pod wpływem emocji. Często sami mamy później z tego powodu wyrzuty sumienia i zależy nam, aby załagodzić sytuację. W takich momentach najważniejsza jest skrucha, przyznanie się do winy, słowo „przepraszam” i obietnica poprawy. Jeśli jednak zależy Ci, aby sprawić przyjemność bliskiej osobie, a przeprosiny nabrały wyjątkowego charakteru, to do przeprosin możesz dołączyć drobny upominek. Świetnie sprawdzą się w tej roli przepyszne czekoladki, przygotowane specjalnie z myślą o obdarowanej osobie. 

Czy prezent na przeprosiny to dobry pomysł?

Tak, jak najbardziej! Oczywiście należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę konkretną sytuację oraz stosunki pomiędzy Tobą a osobą, którą chcesz przeprosić. Wielu osobom prezenty sprawiają po prostu radość – mogą ułatwić powrót Waszej relacji na dobre tory. Co więcej, jeśli trudno jest Ci wyrażać uczucia słowami, odpowiedni upominek pomoże w przekazaniu najważniejszych emocji. 

Pamiętaj – prezent nie zastąpi samych przeprosin, które powinny być szczere i autentyczne. Upominek nie może być też rozwiązaniem zamiast prawdziwej skruchy, ale już świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie Twojego gestu i słów przeprosin. 

Czekoladowe prezenty na przeprosiny

Jaki prezent na przeprosiny z czekolady będzie dobrym pomysłem? Mamy dwa, główne typy.

Pralinki na przeprosinypralinki na przeprosiny - flower delights

Pralinki są słodkim i delikatnym prezentem, który może przynieść radość i zadowolenie osobie, którą chcesz przeprosić. Wybierając ulubione smaki i  dbając o to, aby były zapakowane w eleganckie pudełko, pokazujesz, że Ci zależy. Pralinki mogą również być traktowane jako gest troski i skruchy, co może pomóc w złagodzeniu napięć spowodowanych przez wcześniejszą kłótnię.

Czekoladowy Telegram

Czekoladowy Telegram to kreatywny i nietypowy sposób na przekazanie przeprosin. Jest to telegram stworzony z kostek pysznej belgijskiej czekolady. Możesz skorzystać z jednej z opcji z gotowym tekstem (np. „Nie gniewaj się”) lub przy pomocy specjalnego konfiguratora ułożyć własną czekoladową wiadomość. To oryginalny sposób na wyrażenie skruchy i zaskoczenie przepraszanej osoby. 

Co podarować na przeprosiny? 10 upominków na zgodę

Zobacz nasze pomysły na to, jak sprawić, żeby Twoje przeprosiny zyskały nietypowy charakter. 

1.    Pudełko pralinek lub czekoladek

Pralinki to doskonały pomysł na prezent! Upewnij się tylko, że będą zapakowane w eleganckie pudełko. Dobierz prezent do preferencji danej osoby wybierając np. pralinki z czekolady deserowej. 

2.    Bukiet ulubionych kwiatów

Wybierz kwiaty, które wiążą się z miłymi wspomnieniami i wręcz je ukochanej osobie wraz z przeprosinami. Pamiętaj, że nie każda kobieta lubi róże, a poszczególne rodzaje kwiatów często mają przypisane symboliczne znaczenia. Tradycyjnie przyjęło się wybierać czerwone kwiaty na przeprosiny  – mogą to być goździki czy tulipany, a nawet (bardzo wdzięczne) frezje. Możesz też rozważyć... kwiaty z czekolady np. kwiatki z czekolady deserowej. To doskonały pomysł na prezent dla osoby, która lubi kwiaty i słodycze jednocześnie. Tym bardziej, że do czekoladek możesz dodać bilecik z własnym tekstem, w tym z przeprosinami. 

3.    Własna tabliczka czekolady 

W przeprosinowym prezencie ważne jest to, aby pokazać, że na jego przygotowanie poświęciliśmy czas i włożyliśmy w to serce. Z tego względu świetnie sprawdzi się np. samodzielnie zaprojektowana tabliczka czekolady. Taką tabliczkę możesz zaprojektować w specjalnym konfiguratorze Choc&Play. Wybierz kształt tafli (np. serduszko, kwiatek), rodzaj czekolady, dodatki i opakowanie. I przekaż bliskiej osobie, że ta czekolada powstała specjalnie dla niej. 

4.    Personalizowany prezent 

Jak zaskoczyć bliską osobę i sprawić, żeby przeprosiny nabrały wyjątkowego charakteru? Podaruj jej czekoladki, ale w wyjątkowej odsłonie. Na przykład pralinki zapakowane w elegancką, drewnianą szkatułkę, na której możemy wygrawerować Twój własny tekst. To mogą być słowa przeprosin, miłe hasło lub cytat, który jest dla Was szczególnie ważny. 

5.    Samodzielnie napisany list

Wyraź swoje uczucia i przeprosiny w szczerym, osobistym liście. To propozycja szczególnie pomocna dla tych, którym trudno wyrażać uczucia i emocje w formie przemowy. Papier pozwoli Ci na chwilę oddechu i przemyślenie każdego słowa, dzięki czemu przeprosiny przebiegną w spokojniejszej atmosferze, a Ty będziesz mógł dokładniej wyrazić to, na czym Ci zależy. Na osłodę dodaj do podarowanego listu tabliczkę wyśmienitej czekolady  –  gwarantujemy, że na takie prezenty jak różowa czekolada ze złotem nie sposób nie zwrócić uwagi. 

Czekoladki na przeprosiny - figurki i pralinki6.    Wspólne zdjęcia

Wybierz opakowanie czekoladek z zabawnym napisem lub z własnymi zdjęciami, które przywołają miłe wspomnienia (świetna opcja to np. ChocoPostcard). Połącz miłe chwile związane ze wspomnieniami z przyjemnym smakiem przepysznej czekolady. 

7.    Wspólnie spędzony czas

Nie ma nic cenniejszego niż wspólnie spędzony czas. Dlatego w ramach przeprosin możesz zrobić bliskiej osobie niespodziankę i zabrać ją w jakieś niezwykłe miejsce. To może być np. ogród botaniczny, kolacja w wyjątkowej restauracji bądź koncert ulubionego artysty. Takie miłe, wspólnie spędzone chwile pomogą złagodzić przykre wspomnienia. 

8.    Niespodzianka DIY 

Alternatywą dla wyjścia do restauracji może być też samodzielnie przygotowana kolacja. Zadbaj o odpowiednią oprawę – nakrycie stołu, napoje, świece i inne dekoracje. Wspólny posiłek w domowym zaciszu to też komfortowa przestrzeń do spokojnej, szczerej rozmowy. 

9.    Napis „sorry” 

Czekoladowy napis „Sorry” to doskonały pomysł na zaskakujące przeprosiny. Czekoladowe litery układające się w napis „Sorry” ukryte są w eleganckiej, drewnianej skrzyneczce. Moment jej otwierania z pewnością zaskoczy i zrobi wrażenie na obdarowanej osobie. Obok takiego prezentu nie sposób przejść obojętnie. 

10.    Przeprosinowy wierszyk lub piosenka

Zdarzyło Ci trochę nabroić i chcesz za to kreatywnie przeprosić? Ułóż własny wierszyk lub piosenkę! Na takie słowa skruchy nie sposób nie zareagować. Zabawny wierszyk może wywołać uśmiech i pomóc złagodzić negatywne emocje. 

Wiesz już, co kupić na przeprosiny. Teraz wybierz prezent, który pasuje do osobowości i gustu danej osoby oraz nawiązuje do Waszej relacji. Mamy nadzieję, że Twoje przeprosiny zakończą się sukcesem. Powodzenia!