26-07-2021 Kategoria: Lifestyle

Jaki prezent dla miłośnika piwa? Nasza czekolada w kształcie… butelki piwa!

Już za chwilę wszyscy miłośnicy piwa będą świętowali Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara, co jest doskonałą okazją do spróbowania naszej wyjątkowej czekolady w kształcie butelki piwa!

​​

Co ważne, jest to też doskonały prezent dla wszystkich entuzjastów złocistego napoju, który często złocisty wcale nie jest! Zatem, co kupić na prezent dla piwosza i dlaczego powinna to być czekolada Chocolissimo?

Piwo niejedno ma imię!

Każdy prawdziwy miłośnik piwa wie, że nazywanie go złocistym napojem jest lekkim nadużyciem. Kolor zależy bowiem od stylu, w którym dane piwo uwarzono! O ile więc taki lager czy pilzner faktycznie mają złocistą barwę, o tyle jest mnóstwo piw, którym daleko do bursztynowego lub mitycznego złotego koloru. Taki choćby porter czy inny stout to piwa ciemne, wręcz czarne, mocno czekoladowe w barwie, a czasem i smaku. No właśnie, styl piwa wpływa nie tylko na jego kolor, ale również, a w zasadzie przede wszystkim na jego smak!

Ciemne piwa mogą mieć karmelową nutę lub wyraźnie wyczuwalny posmak palonej kawy czy gorzkiej czekolady! Co ciekawe, znajdziemy na rynku w ogóle czekoladowe piwa, które celowo mają w jakiś sposób dodane na etapie warzenia bądź chmielenia czekoladowe aromaty, ale nie zmienia to faktu, że np. charakterystyczny dla Polski porter sam w sobie niemal zawsze niesie w sobie czekoladowe nuty. Dlatego, jeśli ktoś kiedyś stwierdzi przy Was, że czekolada nie nadaje się do piwa, że degustacja wysokiej jakości czekolady deserowej w parze z jakimś kraftowym bądź rzemieślniczym piwem to sztuka dla sztuki - śmiało trwajcie przy swoim i przekonajcie go empirycznie, że dobre, ciemne piwo doskonale dogaduje się z deserową czekoladą - uzupełniają się wzajemnie i pozwalają wyciągnąć z siebie pełną głębię smaków!

Prezenty dla miłośnika piwa, prezenty dla piwowara

Skoro zbliża się wielkimi krokami Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara, czas zastanowić się nad idealnym prezentem dla miłośnika piwa! Co jako pierwszy przychodzi na myśl, kiedy słyszymy hasło: prezent dla piwosza? Najpewniej piwo, co jest pomysłem oczywistym, ale czasem również… błędnym! Dlaczego? Otóż prezent dla miłośnika piwa, takiego naprawdę wkręconego w świat kraftu lub browarów rzemieślniczych musi być poprzedzony szeroko zakrojonymi poszukiwaniami - przecież nie kupimy znajomemu piwa z supermarketu, prawda? Skoro interesuje się piwem, jest zaznajomiony z wieloma piwnymi stylami, to wybierzmy dla niego prezent bardziej oryginalny niż kolejne piwo, które albo pił, albo wypić zamierza, albo wcale tego nie planuje. Taki prezent może być wysoce nietrafiony!

Co zatem wybrać? Czym powinien być idealny prezent dla piwosza? Naszym zdaniem - powinien być czekoladą! Ekskluzywną czekoladą klasy premium lub pyszną, najwyższej jakości czekoladą… w kształcie butelki piwa! Doskonałym pomysłem na prezent dla fana piwa może być np. nasza czekolada deserowa o 75-procentowej zawartości kakao. Nasi czekoladnicy wykonali ją z kakao pochodzącego z Tanzanii i zachwyca ona nutami gorzkich orzechów, zrównoważonymi aromatami wiśni i śliwki, a całość podkręcają aromaty korzenne. Trudno o lepszą czekoladę do wieczornej degustacji ulubionego portera bałtyckiego, russian imperial stouta, a nawet klasycznego koźlaka!

Czekolada w kształcie butelki piwa? To musi się udać!

Chcemy postawić na większą oryginalność przy zachowaniu najwyższej jakości naszego prezentu z czekolady? Nic prostszego! Postawmy na genialną czekoladę w kształcie butelki piwa - w zestawie z czekoladowymi dodatkami, które nie tylko doskonale smakują, ale i poprawiają humor! Świetnym pomysłem dla piwosza, który jest jednocześnie fanem piłki nożnej może być nasz zestaw dorosłego kibica! Składa się na niego butelka piwa Duvel wykonana z deserowej czekolady oraz piłka wykonana z połączenia czekolady deserowej i białej. Całość wygląda bajecznie i równie dobrze smakuje!

Jeśli nie piłka nożna to może warto wybrać połączenie klasyczne w nieklasycznym wydaniu? Pizza z piwem od Chocolissimo to nieprawdopodobny hit, który łączy w sobie butelkę piwa wykonaną z belgijskiej czekolady deserowej (etykietę na butelce można spersonalizować!) wraz z czekoladową pizzą pokrytą suszonymi malinami, truskawkami i żurawiną oraz ciasteczkami Leibniz i blanszowanymi migdałami. Czekoladowy prezent kreatywny i zachwycający bogactwem smaku!

Na sam koniec lub jak to mawiają w USA last but not least, przedstawiamy Wam nasze butelki piwa wykonane z czekolady - gustownie zapakowane będą wspaniałym pomysłem na prezent dla piwosza, prezent dla piwowara lub po prostu oryginalnym prezentem bez okazji. Wykonane są z najwyższej jakości czekolady z najwyższą starannością, a do tego gustownie zapakowane! W naszej ofercie można znaleźć:

Pamiętajcie też, że jeśli szukacie czegoś niezwiązanego bezpośrednio z piwem - oferta Chocolissimo jest na tyle szeroka, że na pewno znajdziecie w niej idealny prezent dla piwosza, który już pewnie szykuje się do świętowania Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowara!