13-08-2021 Kategoria: Lifestyle

Jakie prezenty dla gości weselnych?

Sezon weselny to czas na podejmowanie wielu kluczowych decyzji przez Młodą Parę. Cały proces oczywiście najczęściej rozpoczyna się rok, a czasem i wcześniej przed terminem ceremonii, gdyż terminy na organizację imprezy w wielu restauracjach czy salach są nieubłagane.

Jednak najważniejsze są i tak ostatnie miesiące oraz tygodnie. Dlaczego? Otóż właśnie wtedy wybieramy prezenty dla rodziców, kwiaty, podejmujemy wiążące decyzje odnośnie weselnego menu, czy wybieramy najlepsze prezenty dla gości weselnych. Przyjrzyjmy się dziś temu ostatniemu zagadnieniu i wybierzmy najlepsze upominki dla naszych gości!

Jakie prezenty dla gości weselnych wybieramy najczęściej?

Nikogo nie zdziwi zapewne fakt, że absolutnym hitem, a jednocześnie pewną weselną klasyką są upominki dla gości weselnych wykonane z czekolady! Pyszne pralinki, małe tabliczki wysokiej jakości czekolady, czy czekoladowe figurki - oto upominki, które najczęściej znajdują przed swoimi wyznaczonymi miejscami przy stołach goście weselni. I nikogo nie powinno to dziwić, bowiem czekolada od lat postrzegana jest jako prezent uniwersalny - subtelny i elegancki, a przy tym pyszny i budzący jednoznacznie pozytywne skojarzenia. Czekoladki, pralinki lub różnej formy czekoladowe upominki to zdecydowanie najlepszy wybór, ale zastanówmy się, jakie mamy alternatywy, które warto rozważyć, z których nasi goście również będą zadowoleni?

Jeśli chcemy, by prezenty dla gości weselnych spełniały swoje dwie najważniejsze funkcje:

  • przypominały im naszą wdzięczność za towarzyszenie nam w tym wyjątkowym dniu oraz,
  • dawały radość i cieszyły oko,

mamy dość ograniczone pole do manewru. Możemy oczywiście postawić na paczuszki z zieloną herbatą lub magnesy na lodówkę, ale to pomysły dość egzotyczne, które nie zawsze będą, tak po prostu, trafne. Ot, ktoś może za zieloną herbatą nie przepadać, a ktoś inny może nie być fanem dekorowania lodówki magnesami. Co zatem możemy wybrać, jeśli z jakichś względów zdecydowaliśmy, że nie stawiamy na czekoladę jako prezent dla gości? Po pierwsze, wykonajmy upominki samodzielnie. Nauczmy się podstaw origami i stwórzmy dla gości urocze figurki z papieru lub dajmy im od siebie coś innego, ale wykonanego przez nas samych. Po drugie, wybierzmy słodkie upominki (ale nie pralinki czy czekoladki), jak małe słoiczki z miodem lub suszone owoce. To oczywiście tylko skromne podpowiedzi, gdyż całym zespołem Chocolissimo uważamy, że czekolada zostawia alternatywne rozwiązania weselne daleko w tyle.

Minimalistyczne i stylowe upominki

Kiedy zdecydowaliśmy już, że wybieramy czekoladę - mamy dwie strategie, które warto rozważyć. Pierwszą są minimalistyczne czekoladki lub pralinki, będące doskonałymi prezentami symbolicznymi. Drugą z kolei, eleganckie czekoladki, nieco większe, nieco droższe, ale nieprawdopodobnie cieszące oko i sprawiające, że goście weselni obdarowani w ten sposób na pewno nie zapomną naszego wesela. Decydując się na rozwiązania minimalistyczne, czyli wybierając pierwszą strategię, wiele atrakcyjnych upominków znajdziemy w ofercie Chocolissimo. Na przysłowiowy pierwszy ogień mogą pójść choćby nasze klasyki (których popularność z roku na rok tylko wzrasta!), jak ChocoPrints Quattro - zestaw 4 pysznych czekoladowych kostek ozdobionych wybranym nadrukiem. Doskonała propozycja, gustowna, nienachalna i pyszna. Poza tym warto polecić również ChocoPrints Trio, które jest po prostu odmianą tego samego upominku, ale w pudełku znajdują się 3 czekoladki, bądź cudny minimalistyczny klasyk - Choco Three, zestaw 3 przepysznych, ręcznie robionych pralinek.

Z gatunku tych skromnych, a przy tym niezwykle gustownych upominków dla gości weselnych wspomnieć trzeba oczywiście o naszych pralinkach oxide solo w wersji orzechowej i nie tylko - to zawsze doskonała, sprawdzona propozycja. Świetnym wyborem będą również CupCakes od Chocolissimo - zestawy pralinek, które wizualnie przypominają małe babeczki. Na koniec wspomnieć trzeba koniecznie coś, co w całkowicie minimalistycznej formie pozwala na skosztowanie najwyższej jakości czekoladki od Chocolissimo, czyli nasze ChocoOne oraz ChocoTwo. Te pralinki to najszybszy sposób na wprowadzenie kogoś w magiczny świat najlepszej europejskiej czekolady, co sprawia, że doskonale odnajdują się one jako prezenty dla gości weselnych!

Ekskluzywne czekoladki jako prezenty dla gości weselnych? Zdecydowanie tak!

Pewną alternatywą (jakże wartą rozważenia!) dla minimalistycznie eleganckich czekoladowych prezentów dla gości weselnych są czekoladki, które można określić mianem ekskluzywnych nie tylko jeśli chodzi o jakość, ale również i prezencję. To zwykle wyższy wydatek niż proste, zawsze idealnie trafiające w gusta gości pralinki (choć nie zawsze), ale przy tym mają one w sobie coś wyjątkowego - tworzą przekonanie, że Młoda Para naprawdę jest wdzięczna gościom za ich obecność, wsparcie i dobre słowo. Zaczynając pewną wyliczankę tego typu upominków dla gości weselnych od Chocolissimo wręcz trzeba zacząć od naszej weselnej piramidki - łączy ona w sobie doskonałą prezencję (wygląda iście weselnie!) ze smakiem najlepszej europejskiej czekolady, z którego słynie Chocolissimo. Co ciekawe, nie kosztuje wiele więcej niż minimalistyczne czekoladki, zatem w charakterze podziękowania dla gości weselnych sprawdzi się rewelacyjnie, oferując luksus w atrakcyjnej cenie.

Poza naszą wspomnianą piramidką, doskonałym ekskluzywnym czekoladowym prezentem będą nasze orzechy w czekoladzie w wersji mini, gustownie zapakowane, łączące w sobie naturalnie smaczne orzechy laskowe i genialną mleczną czekoladę. Dalej na liście czekoladek, które sprawdzą się jako podziękowania dla gości (w wersji bardzo od serca) będą nasze pralinki serduszka - ChocoHeart, czyli zestaw 4 ręcznie robionych pralinek w kształcie serc oraz czekoladki Elegance Mini w gustownej skrzyneczce - coś co poza doskonałym smakiem zostanie z naszymi gośćmi weselnymi na dłużej. Listę zamyka absolutny hit, czyli pralinkowy tort mini, który jako podziękowania dla gości i prezent dla par, które razem z nami świętują i bawią się podczas wesela będzie na pewno wspaniałym wspomnieniem. Rzecz jasna pysznych czekoladek, które sprawdzają się jako podziękowania dla gości w sklepie Chocolissimo znaleźć można o wiele więcej!

Na koniec, przypomnijmy jedną oczywistą, choć często zapominaną kwestię. Goście weselni najpewniej ucieszą się z każdej formy podziękowania, gdyż najważniejsze jest dla nich to, że mogą towarzyszyć nam - Młodej Parze, podczas wyjątkowego dnia. To, jak chcemy im za to podziękować zależy tylko od nas, nie ma tu trwałych zasad, nie ma reguł. Zatem, my jedynie podpowiadamy, że mimo iż słoiczek miodu i ręcznie wykonana figurka z papieru to wspaniałe pomysły, to czekolada jest pomysłem jeszcze wspanialszym - tradycyjnym, klasycznym i zawsze dobrze postrzeganym.