17-03-2021 Kategoria: Lifestyle

Klasyczny, a przy tym oryginalny prezent na Wielkanoc? Sprawdź nasze propozycje!

Zdecydowaliśmy się przygotować kilka propozycji na prezent wielkanocny gustowny i klasyczny, a przy tym oryginalny i zwyczajnie nieprzesadzony.

Wielkanoc rządzi się swoimi prawami! To święta niezwykle ważne (najważniejsze w zasadzie) w chrześcijańskim roku obrzędowym, ale mniej skomercjalizowane niż Boże Narodzenie. Zależności te sprawiają, że choć Niedziela Wielkanocna i następujący po niej Poniedziałek Wielkanocny to dni spędzane w rodzinnym gronie, to zwykle nie towarzyszy im zwyczaj obdarowywania się drogimi prezentami. Upominki są jednak więcej niż mile widziane, zatem zdecydowaliśmy się przygotować kilka propozycji na prezent wielkanocny gustowny i klasyczny, a przy tym oryginalny i zwyczajnie nieprzesadzony.

Czekolada, czyli coś dla najmłodszych i coś dla najstarszych

Specyficzny charakter Wielkanocy sprawia, że najlepszym prezentem są wszelkiego rodzaju upominki z czekolady. Są one niezobowiązujące, zawsze mile widziane i zawsze witane z uśmiechem i radością. W końcu czekolada w każdej formie jest doskonałym pomysłem na każde święta spędzane z bliskimi, ot umila ona czas przy stole oraz stanowi wspaniały dodatek do rodzinnego relaksu, niosąc radość dla podniebienia. Skoro już wiemy, że szukając prezentu idealnego na Wielkanoc trzeba wybrać czekoladę, to czym w tym wyborze warto się kierować?
Kupując czekoladki, praliny lub czekoladowe gadżety warto najsampierw dobrze zastanowić się nad tym, komu chcemy je wręczyć. To pozwoli na pewnego rodzaju spersonalizowanie upominku, co jest dość istotne - wszak dzieci i dorośli mają często mocno odmienne preferencje, prawda? Zatem, uznajmy, że poszukamy prezentów dla określonych grup - tak będzie po prostu najlepiej. Jakie będą to grupy? Proponujemy poniższą klasyfikację prezentową:
- dzieci, czyli najmłodsi miłośnicy czekolady w rodzinie, a przy tym często najbardziej wymagający,
- dorośli, którzy postrzegają czekoladę nieco inaczej niż dzieci, doceniają jej subtelność, głęboki smak oraz design będący efektem pracy najlepszych europejskich czekoladników.

Wielkanocne czekoladki dla dzieci

Prezenty dla dzieci od Chocolissimo to upominki niezwykle wdzięczne, urocze w formie i cieszące wspaniałym smakiem najlepszej europejskiej czekolady. Z powodzeniem sprawdzą się jako prezenty, których dzieci będą szukały podczas Niedzieli Wielkanocnej, ale dzięki pięknemu wzornictwu dadzą też mnóstwo radości wręczane klasycznie, bez wielkanocnej zabawy w poszukiwanie upominków pozostawionych przez Zajączka.
Jakie czekoladowe propozycje przygotowaliśmy dla najmłodszych? Prawdziwym hitem jest nasz Wielkanocny zajączek Leon - wykonany z mlecznej czekolady uroczy zając w ogrodniczkach, z marchewkami w łapce to figurka, która spodoba się wszystkim dzieciom. Dlaczego? Leon jest pyszny i bardzo urokliwy, a to wystarczy do podbicia dziecięcych serc. Równie rozkoszny jest zestaw kaczorków i króliczków, które zachwycają szczegółowym wykonaniem i wspaniałym połączeniem smaków czekolady mlecznej, deserowej i białej.
Wybierając prezent dla dzieci nie sposób nie zastanowić się nad figurkami owieczki z czekolady mlecznej oraz wielkanocnego zajączka - te piękne figurki to klasyka w najlepszej odsłonie, która pokazuje kunszt naszych czekoladników. Jeśli zaś szukamy czegoś prostego, symbolicznego lub mającego być częścią większego prezentu, to doskonałą propozycją są czekoladowe lizaki Chocolissimo: kaczorek i kurczaczek.

Wielkanocne prezenty dla dorosłych

Z czego na Wielkanoc ucieszą się dorośli? Cóż, na pewno ze wspólnie spędzonego czasu, który warto umilić najwyższej jakości czekoladkami lub pysznymi, a przy tym cieszącymi oko figurkami z czekolady. Przygotowaliśmy w Chocolissimo sporą ofertę wielkanocnych produktów przeznaczonych dla tych, którzy od świąt oczekują odrobiny luksusu oraz chwili czekoladowego zapomnienia. Zatem, co wybrać?
Wspaniałym pomysłem będą nasze czekoladowe jajka, a w zasadzie przepiękne czekoladowe pisanki, które z powodzeniem mogłyby zdobić carski dwór. Nasza wielkanocna pisanka mleczna zachwyca formą oraz zdobieniami z deserowej czekolady - jej idealny kształt i fantazyjny wzór to sposób na wielkanocny prezent najwyższej jakości. Podobnie zresztą przedstawiają się warianty naszej pisanki z różowej czekolady Ruby ze złotem oraz w wersji deserowej - niezwykle efektownie ozdobionej. Te pisanki to sposób na Wielkanoc w wersji premium, na którą zasługuje każdy! Co ważne, wszystkim tym pisankom, zapakowanym w bardzo eleganckie pudełka, towarzyszą pyszne małe jajeczka z czekolady, tworząc razem wspaniałą, doskonale skomponowaną całość.
Obok cudownie stylowych pisanek Chocolissimo na Wielkanoc polecają się jeszcze zestawy pralin, jak choćby Premiere Midi - 20 pysznych czekoladek w kształcie jajeczek z nadzieniem o różnych smakach, czy The Finest Easter Egg, gdzie olśniewające pudełko w kształcie pisanki skrywa 19 ręcznie robionych pralin. Oto dwie propozycje na luksusowy upominek wielkanocny! Co jednak z prezentami bardziej oryginalnymi? Cóż, jeśli szukamy ekstrawagancji w świecie czekolady, to oferta Chocolissimo ma kilka propozycji łączących jakość manufakturowej produkcji czekolady z niezwykle oryginalnym wzornictwem. Podarunkiem, który na pewno zapadnie w pamięć osobie obdarowanej będą bez dwóch zdań nasze skarby wyspy wielkanocnej, czyli zestaw czekoladek wykonanych z mlecznej i deserowej czekolady, przypominających kształtem słynne kamienne rzeźby z równie słynnej Wyspy Wielkanocnej.
Miłośnikom bardziej artystycznego, a mniej historycznego lub archeologicznego podejścia do oryginalności zaproponować możemy artystyczną taflę czekolady L`Art, czyli czekoladową tabliczkę wykonaną z mlecznej oraz białej czekolady, w której nasi czekoladnicy zatopili miodowe chrupki. Oto prezent pozornie prosty i minimalistyczny, który zachwyca bogactwem smaku i nietuzinkowym podejściem do tworzenia najwyższej klasy czekoladowych upominków.
​Oto właśnie Chocolissimo - z jednej strony manufakturą, dla której najważniejsza jest jakość czekolady, a z drugiej firmą zrzeszającą pasjonatów, ludzi ciekawych świata, którzy chcą dzielić się swoją pasją z innymi - w tym również z Wami! Zapoznajcie się z naszą ofertą na Wielkanoc (o wiele bogatszą niż te kilka propozycji uwzględnionych w artykule), a same święta spędźcie w rodzinnym gronie, z dala od trosk codzienności i w akompaniamencie pysznej czekolady. Tego Wam życzymy!