10-08-2021 Kategoria: Lifestyle

Jakie czekoladki wybrać na wesele?

Sezon weselny w pełni, zatem zastanówmy się nad tym, jakie czekoladki na wesele wybrać i… jaką mogą one pełnić rolę? Wszak czekolada może być doskonałym prezentem dla nowożeńców, upominkiem dla gości, a także świetnym sposobem na podziękowanie rodzicom!

Czekolada na wesele niejedno ma imię!

Czekolada towarzyszy przyjęciom weselnym od lat. Pojawia się na nich jako deser, jako dodatek do ciast czy lodów, a nawet jako weselna atrakcja - ot takie czekoladowe fondue to absolutny hit ostatnich lat! Czekolada podczas wesel przybiera więc wiele form i doskonale się w nich odnajduje. Może być wspaniałym pomysłem na prezent dla nowożeńców, choćby zamiast klasycznych kwiatów czy modnych swego czasu butelek wina oraz nieco nieoczywistym sposobem na podziękowanie rodzicom za wychowanie i pomoc w organizacji przyjęcia.

To jednak nie wszystko! Młoda para często (a w zasadzie to zawsze) przygotowuje drobne upominki dla gości weselnych, które znajdujemy przy naszych miejscach, podpisane z imienia i nazwiska. Takie podarunki to czysta symbolika, ale na swój sposób pokazują nam gościom, że młoda para cieszy się z naszego towarzystwa, z tego, że razem z nimi świętujemy ten wyjątkowy dla nich dzień. W Chocolissimo od zawsze jesteśmy zdania, że czekolada to podarunek uniwersalny, doskonale pasujący do praktycznie każdej okoliczności, a nasza oferta weselnych czekoladek tylko to potwierdza.

Czekoladowe prezenty dla gości to jest pomysł!

Szukając prezentu dla gości weselnych warto postawić na sprawdzone pozycje! Oczywiście, paczuszka z zieloną herbatą czy słoiczek miodu to też doskonałe pomysły, ale żaden z nich nie ucieszy gości tak, jak pyszne czekoladki! W końcu czekolada pobudza nasz wewnętrzny ośrodek radości, wprowadza w stan szczęścia i spełnienia, i stanowi pewne dopełnienie całości będąc zwieńczeniem posiłku czy dodatkiem do kawy, bez którego mała czarna nie smakuje tak samo. Dlatego właśnie, czekoladki jako prezent dla gości to prawdopodobnie najlepszy upominek, który można podarować osobom spędzającym z młodą parą ten jeden, wyjątkowy dzień.

Czekoladowe podziękowania dla gości mogą przybierać różne formy, od minimalistycznej jak nasza pralinka oxide - gustownie zapakowana i przepyszna, po eleganckie, a nawet nieco wymyślne i oryginalne, jak weselna piramidka Chocolissimo. Obie te propozycje to podarunek dla jednej osoby, ale czasem warto postawić na upominki dla par i tu wspaniale sprawdzi się ChocoTwo - zestaw dwóch pysznych pralinek w kształcie serc bądź nasze ślubne ChocoPrints Quattro, czyli cztery zjawiskowe pralinki, które można ozdobić wybranym nadrukiem. To oczywiście jedynie wierzchołek czekoladowej góry lodowej pomysłów Chocolissimo na upominki dla gości weselnych!

Podziękowania dla rodziców? Wybierz czekoladę!

Co wybrać, by podziękować rodzicom weselnym w nietypowy sposób? Jaki upominek na pewno sprawi, że ich serca zabiją szybciej, a oni sami poczują się docenieni? Odpowiedź jest oczywista - czekolada! Dodając czekoladowy upominek do ramki ze zdjęciem lub biżuterii czy innego prezentu nasze podziękowania dla rodziców będą kompletne!

​Co ważne, czekolada jako upominek dla rodziców nie musi być jedynie dodatkiem - jeśli chcemy, by była właściwym, głównym prezentem wybierzmy zestawy pralin przygotowane właśnie w tym jednym celu - by nieść radość naszym rodzicom! Doskonałym pomysłem będzie w tym kontekście czekoladowy telegram dla mamy i taty, skrzyneczka z czekoladkami Bloom oraz (co oczywiste) zestaw czekoladek Elegance w pięknej skrzyneczce z adekwatnym napisem na froncie!

Postaw na nieoczywistość i czekoladowe prezenty dla młodej pary!

A co jeśli szukamy czegoś jako dodatek do głównego prezentu ślubnego? W tej roli nasze czekoladki sprawdzają się wybornie! Jeśli zatem zamiast butelki wina czy bukietu kwiatów poszukujemy czegoś wyjątkowego, chcemy się wyróżnić i pokazać, jak wiele znaczą dla nas nowożeńcy - wybierzmy czekoladowy telegram! Można go samodzielnie zaprojektować bądź postawić na jeden z gotowych wzorów i bez względu na to, który sposób wybierzemy możemy mieć pewność, że taki słodki dodatek do prezentu na pewno zapadnie w pamięć młodej parze na długie lata! Wszak telegramy ślubne to klasyka, a telegramy ślubne z czekolady to po prostu sposób na dodanie do tej klasycznej formy upominku czegoś wyjątkowego.

Jako prezent dla nowożeńców sprawdzi się wyśmienicie również czekolada nie będąca telegramem, a samodzielnym dodatkiem, który wręczymy niejako obok kwiatów, butelki wina czy zdrapek lub losów na loterię. Idąc tym tokiem rozumowania można postawić na coś minimalistycznego, jak nasze ChocoSerce z białej czekolady z dodatkiem truskawek lub wybrać czekoladowy upominek, który zachwyci formą i bogactwem smaku. Tu doskonałą propozycją będzie pralinkowy tort od Chocolissimo, czy zestaw pralinek Ballotin Supreme, czyli zestaw aż 30 przepysznych ręcznie robionych pralinek - najlepszy sposób na doświadczenie czekolady najwyższej jakości! Pomyśleć warto jeszcze nad jednym rozwiązaniem, a mianowicie - nad podarowaniem czekoladowego prezentu, który w pewnym sensie pozostanie z młodą parą na długie lata. Takim prezentem bez wątpienia będzie nasze ChocoGrande z kwiatkami, które skrywa w sobie 30 wykwintnych pralinek zamkniętych w gustownej skrzyneczce - coś co na pewno stanie się praktyczną ozdobą domu lub mieszkania.