Prezenty i czekoladki na Dzień Czekolady

Zobacz, jakie prezenty na Dzień Czekolady (nasz ulubiony dzień w roku!) dla Ciebie przygotowaliśmy w Chocolissimo!

Dzień Czekolady


12 kwietnia – Dzień Czekolady, czyli najsłodsze święto w roku

Światowy Dzień Czekolady to okazja do kosztowania nowych smaków czekolady, które tworzymy specjalnie dla Was w Chocolissimo. Ale wiadomo, że nie zaczęło się od nas!

Odrobina historii na Dzień Czekolady: kto pierwszy pokochał ten smak?

Fascynacja czekoladą trwa już od wielu tysięcy lat. Zapoczątkowana została przez plemiona z Ameryki Południowej, które sproszkowane ziarna kakao mieszały z wodą i chili. Tak przygotowany napój był spożywany przez wąskie grono uprzywilejowanych Indian. Kakao było dobrem wysoko cenionym i było oznaką bogactwa. W czasach podboju nowo odkrytych ziem kakao trafiło do Europy i było uznane, jako środek leczniczy. W kolejnych latach wiedza na temat kakao ewoluowała i tak powstała pierwsza tabliczka czekolady. Aktualnie czekolada występuje w wielu postaciach, które cenimy za walory smakowe i prozdrowotne. Czekolada jest źródłem żelaza, magnezu, potasu i wapnia.

Najlepsza czekolada – co decyduje o jej smaku i jakości?

Klasyczne tabliczki czekolady, choć zwykle nie grzeszą wyszukaną formą, mogą być doskonałym źródłem zdobywania nowych doznań smakowych.

Każda tabliczka czekolady Chocolissimo to osobna historia, bo przecież u podstawy najlepszej czekolady leży jakość składników, w tym (obok kakao i tłuszczu kakaowego) użytych dodatków o przeróżnych smakach i teksturach,  np. orzechów, owoców czy ziaren. 

W roli głównej: kakao!

Bazą czekolady jest kakao, a to może mieć różny smak w zależności od regionu, w którym zostało zasadzone. Na smak kakao wpływają nie tylko warunki klimatyczne, ale i gleba. Kakao, a finalnie czekolada, mogą mieć posmak owocowy, a nawet ziołowy, bardziej lub mniej cierpki. Dlatego w Chocolissimo przygotowaliśmy tabliczki z czekolady wykonane z kakao najróżniejszego pochodzenia. Na naszej mapie znalazły się między innymi Meksyk, Ekwador czy Ghana. Dzięki tej różnorodności możesz we własnym zakresie poznawać różnice i wybrać swój ulubiony smak!

Prezenty na Dzień Czekolady  –  nie tylko tabliczki!

O klasycznych tabliczkach czekolady i ich sekretach pisaliśmy w poprzednim akapicie, zatem przejdźmy do prezentacji innych form. W ramach prezentów na Dzień Czekolady możesz pozwolić sobie na odrobinę rozkoszy dzięki takim czekoladowym produktom jak:

  • Czekoladowe pralinki - to małe dzieła sztuki, które powstają w manufakturach czekolady. Każda manufaktura pilnie strzeże receptur, dzięki którym smak każdej czekoladki jest unikalny. Pralinki są ręcznie robione z czekolady mlecznej, deserowej i białej. Wnętrze, czyli serce pralinki, to nadzienie i tu mamy różne wariacje smaków opartych na nutach owocowych np. gruszki Williamsa, soczystych lekko kwaśnych wiśni, czy kawowych ze świeżo palonych ziaren Arabica, orzechowych - klasyczne nadzienie pralinek belgijskich bazuje na orzechach laskowych. Wiodące smaki podkreślane są przez np. dodatki uznanych na całym świecie trunków alkoholowych.
  • Czekoladowe figurki wykonane ze szczególną dbałością o każdy szczegół. Wykonywane są głównie z aksamitnej czekolady belgijskiej, która wprost rozpływa się w ustach. Zerknij, jakie czekoladowe figurki przygotowaliśmy dla Ciebie w Chocolissimo!.
  • Czekolada do picia  –  z myślą o ludziach lubiących celebrować picie czekolady przygotowaliśmy czekoladę w dropsach mleczną, białą i deserową. A dla tych, którzy cenią szybkość przygotowania gorącego napoju bez obniżania jego walorów smakowych, mamy czekoladowe sticki w różnych wariantach.

Czekoladki na Dzień Czekolady  –  znajdź wersję dla siebie!

Jak widzisz, w Chocolissimo znajdziesz moc przeróżnych wariantów prezentów na Dzień Czekolady: czekoladę słodką i mleczną, białą i kremową, deserową o wysokiej zawartości kakao. Do tego dodajmy kwestię różnorodności form (figurki, praliny, czekoladki, tabliczki XXL…), a wyborowi właściwie nie będzie końca. Trzymamy kciuki za dobre wybory  –  i życzymy Ci najsłodszego Dnia Czekolady!
​​
Dołącz do nas i odbierz 20 zł na swoje pierwsze zamówienie!
*przy zamówieniu za min. 100zł
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta czynne
w pon.- pt. w godz. 8:00-16:00

Klienci Indywidualni:
+48 61 102 37 20
E-Mail: biuro@chocolissimo.pl

Klienci firmowi:
+48 22 244 27 09
E-Mail: upominki@chocolissimo.pl

Więcej

Powiedz nam, czego potrzebujesz!
Masz pytanie dotyczące produktu lub wysyłki?
Chcesz sprawdzić status swojego zamówienia?

Wyślij zapytanie

Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

Copyright © 2014-2024. E-commerce by best.net
Unia europejska ikona